آشنایی با نکات ناودانی در ایران

1-  ناودانی ها بر اساس ارتفاع بال و پرها و ضخامت پر و بال و در میلی متر مدل سازی می شوند.
2- ناودانها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند اما بیشتر در صنعت ساختمان و نمای آن مورد استفاده قرار می گیرند. که می تواند برای قاب ها و پایه ها استفاده شود. ناودان نیز به شکل مینی آلو است که شامل نمای اصلی است و قسمت های مختلفی روی آنها نصب شده است تا آغشته سازی های مختلفی انجام شود.

3 – دو مدل ناودانی با عملکرد ، ناودانی های سبک و ناودانی های سنگین داریم. برای استفاده از آنها ، باید بدانیم که کدام دسته برای اقدامات ما مؤثر است. قبل از خرید ، باید اولین داده های مربوط به هر نوع پیش بینی و بدون نقص در سبک مورد نظر خود را داشته باشیم.

4 – از تفاوت های بین زاویه و سنبله ها می توان از زوایای بیشتری در ساخت نام موفقیت استفاده کرد. که بطور جداگانه و به صورت ترکیبی در پروژه های صنعتی و همچنین در صنعت انرژی و خطوط برق در امکانات صنعت خودرو سازی و کشتی سازی در صنعت دریایی مورد استفاده قرار می گیرند. در گوشه و کنار ایران نیز خلاقیت داخلی و خارجی از قبیل وجود دارد.

6 – پروفیل(خرید پروفیل) کناره دار یا این که به عبارتی ناودانی از مشتقات فولاد است , که در سایز و ضخامت مختلف تنظیم می شود . برش های به عمل گرفته شده در ناودانی ها به طریق Cمی باشد . که در اصطلاح مقاطع بیرونی این مصالح مسطح است و مقاطع داخلی شان به طریق منحنی تهیه و تنظیم و ایجاد میگردند . طبق استاندارد های اروپایی ناودانی دیگری نیز موجود است که به صورت U ( که از یک اینترنت و دو باله ساخته شده ) میباشند .
7 – ناودانی را به دو گونه مشبک و بی آلایش تقسیم می‌کنیم که هریک بر حسب مشخصاتی که دارا هستند دارنده کاربردهای خاصی میباشند . ناودانی ها از نگاه ظواهر به دو مدل ی با بال و پر صاف و مسطح ( UPN ) و مخروطی ( UPE ) قابل تقسیم می باشند . در کشور ایران با این دو استاندارد عمل می شود ولی در دیگر نقاط جهان از استاندارد های دیگری استعمال می شود که مشتمل بر :
• UNP و UPE ناودانی اروپایی DIN – 1026
• استاندارد فرانسه NF A 45 – 255
• استاندارد مقاوم به خوردگی DIN EN ISO 12944 – 3
جور سنگین وزن UNP مطابق با استاندارد اروپا DIN1026 ساخت می شود و از سایز ۴۰ الی ۴۰۰ از ترکیه به کشور‌ایران وارد می شود .
ما شبیه این جنس را از چین وارد می‌کنیم که ارزش جور سبک ساخت میشوند . در کشور ایران هم مارک های مختلفی برای ایجاد آن داریم که از بزرگان این صنعت می شود به مواقعی زیرا , ذوب آهن اصفهان(قیمت آهن در مشهد) , نورد آریان فولاد , فولاد ناب تبریز که از تیم های بزرگ محرمانه میهن دراین مورد میباشند که در ناحیه بوئین زهرای استان قزوین قرار گرفته است .

8 – برای تهیه و تنظیم و ایجاد ناودانی های بی آلایش تحت عنوان ماده نخستین ورق گرم(خرید ورق در مشهد) را مورد به کار گیری قرار می‌دهیم که امکان گالوانیزه شدن را هم داراست . ناودانی بی آلایش یکی مورد ها دوست داستنی برای اتومبیل آلات صنعتی است که برای ساخت پل هم کاربردی است .
9 – حروفی که در کنار UNP میایند نشانگر بعضا داده ها در متاع متبوع می‌باشند . برای مثال طول مدت با سخن h , ضخامت جان را با ts , ضخامت بال و پر با حروف tg , وزن هر متر با G , hH طول پروفیل پس از برش را نشان می دهند . به‌این جور از داده ها در UNP خصوصیات برهه زمانی ( جدول

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *