مس چقدر حیاتی است؟

 

ورق آلومینیوم ۰.۴ اراک

مس چقدر حیاتی است؟ استفاده از فلزات بازیافتی در حال شیوع بیشتر است ، بنابراین تولید کنندگان باید آلیاژهای متعدد را به طور مثبت شناسایی کنند ، ترکیب شیمیایی آنها را به سرعت در نقاط انتقال مواد تجزیه و تحلیل کنند و کیفیت محصول خود را برای مشتریان خود تضمین کنند. برای اطمینان از حمل محصولات با کیفیت ، می توان از تجزیه و تحلیل های قابل حمل XRF در تمام امکانات برای بررسی تمام فلزات ورودی در برابر کاغذها ، برای بررسی کیفیت پس از دریافت ضایعات مواد اولیه و برای تجزیه و تحلیل نهایی محصول نهایی قبل از خروج مواد   از تاسیسات استفاده کرد. . مس چقدر حیاتی است؟

 

 

مس یک فلز بسیار بازیافتی است ، تا حدی که CopperAlliance.org گزارش می دهد که 75 درصد مس تولید شده از سال 1900 هنوز مورد استفاده است. با توجه به خلاصه کالای معدنی USGS 2017 در مورد مس ، ضایعات قدیمی که به فلز تصفیه شده و آلیاژهای آن تبدیل می شوند ، 170،000 تن مس ، معادل 9٪ مصرف ظاهری ، فراهم می کنند. قراضه جدید خریداری شده ، ناشی از عملیات ساخت ، 640،000 تن مس حاوی حاصل شد. از کل مس بازیابی شده از قراضه (از جمله قراضه های مبتنی بر آلومینیوم و نیکل) ، کارخانه های تولید برنج 73 درصد بازیافت کردند. کارخانه های ذوب مس ، تصفیه خانه ها و سازندگان شمش ، 21٪ و تولیدکنندگان متفرقه ، ریخته گری ها و کارخانه های شیمیایی ، 6٪. مس در تمام قراضه ها حدود 31٪ از تولید مس ایالات متحده را تشکیل می دهد. خرید ورق در مشهد

 

در دسترس بودن آماده بودن مس بخشی از این دلیل است که این ماده از لیست مواد معدنی حیاتی منتشر شده توسط وزارت کشور (DOI) در ماه مه سال 2017 خارج شده است. طبق مقاله ای در مجله زمین ، مواد معدنی موجود در این لیست مواردی که “هم از نظر ملی اهمیت بالایی دارند و هم در معرض خطر اختلال در تأمین قرار دارند – مس چقدر حیاتی است؟

ملاک اخیر به طور گسترده ای برای مواد معدنی که حداقل 50 درصد واردات خالص ایالات متحده به آنها متکی است ، تعریف شد. به عنوان مثال ، فلزات کمیاب و کبالت. ” مس این برش را ایجاد نکرد زیرا اگرچه نقشی اساسی در سیم کشی برق ، وسایل نقلیه الکتریکی و انرژی جایگزین دارد ، ایالات متحده از طریق معادنی مانند معدن مس بینگام کنیون در یوتا از نظر تولید داخلی بسیار زیاد است.

 

با این حال ، منتقدان حذف مس از لیست DOI معتقدند که از آنجا که چندین عنصر در لیست حیاتی به عنوان محصول جانبی استخراج مس تولید می شود ، مس خود نیز حیاتی است. مقاله مجله زمین توضیح می دهد:

 

USGS در گزارش خود با جزئیات روش مورد استفاده برای جمع آوری لیست مواد معدنی حیاتی ، مسئله تولید مشترک را تأیید کرد و خاطرنشان کرد که “استراتژی های افزایش عرضه داخلی این کالاها همچنین باید استخراج و فرآوری مواد میزبان را در نظر بگیرند زیرا محصولات جانبی به تنهایی ممکن است برای تأمین مصرف ایالات متحده کافی نباشد. ” استیون فورتیر ، مدیر مرکز اطلاعات ملی مواد معدنی USGS ، که می گوید ، آنچه مس را از لیست معاف نمی کند این نیست که این ماده به عنوان یک منبع اساسی نیست ، بلکه “خطر بسیار کمی در ایجاد اختلال در عرضه” وجود دارد. قیمت تیرآهن در مشهد تلاش برای ایجاد لیست. “ایالات متحده یک تولید کننده داخلی بزرگ است. ما هیچ سنگ مس وارد نمی کنیم و حدود یک سوم فلز خود را وارد می کنیم … ما یک صنعت داخلی نسبتاً قوی داریم. ” مس چقدر حیاتی است؟

 

 

از 2018 ، خالص واردات ایالات متحده 34 درصد برای مس در ایالات متحده است و از نظر تاریخی این فلز هرگز به حداقل 50 درصد مورد نیاز برای بحرانی نرسیده است. با این حال ، با پیشرفت و رشد سریع فناوری ، آنچه در واقع تغییر می کند و نیست با گذشت زمان و اغلب از دسته بندی های ساده دوری می کند.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد مس ، خلاصه مس:  خرید ورق در مشهد داستان کامل را بخوانید. مس چقدر حیاتی است؟

 

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *