کاربردهای مخصوص میلگرد مشهد

ترکیب اختصاصی و خاصیت خوب میلگرد سبب ساز شده‌است این فلز یک کدام از مهم‌ترین مواد مهندسی و تولید مصالح به شمار آید . جرم سبک , استحکام به وزن بالا و ایستادگی بالا برعلیه خوردگی و زنگ زدگی میلگرد را تبدیل به یک فلز خوب کرده است . میلگرد قابل بازیافت است و با محفظه زیست سازگار است . آلومینیم با تداوم است و سالها سوای پوسیدگی فعالیت می نماید . چه از دید کیفیت و چه از حیث بها آلومینیم کاربردی ترین فلز پس از آهن به شمار می‌آید و نسبتاً در همگی قسمت های صنعت حائز اهمیت می‌باشد .

ورق آلومینیوم ضخامت ۷ پارس

تمامی این خصوصیت های میلگرد را به یک آیتم مطلوب جهت کاربرد در وضعیت یگانه تبدیل کرده است . مورد ها به کارگیری میلگرد در حمل ونقل , بسته بندی , ایجاد و ساز , برق و… است .

چه از حیث کیفیت و چه از نگاه بها , میلگرد کاربردی‌ترین فلز پس از آهن است و تقریبأ در کلیه بخش‌های صنعت حائز اهمیت می باشد . میلگرد خالص , قابل انعطاف و ضعیف است , ولی می تواند آلیاژهایی را با مقادیر مقداری از مس , منیزیوم , منگنز , سیلیکون و دیگر موادتشکیل دهنده به وجود آورد که‌این آلیاژها ویژگی‌های موءثر گوناگونی دارا هستند . این آلیاژها اجزای اساسی هواپیماها و راکتها را می سازند .

هنگامی میلگرد را در خلاء تبخیر نمایند , پوششی تشکیل می دهد که نیز فروغ و روشنایی مرئی و نیز گرمای تابشی را منعکس مینماید . این پوششها لایه نخ نما اکسید میلگرد نگهدارنده را به‌وجود می آورند که همانند پوششهای نقره خواص خویش را از دست نمی‌دهند . یکی‌از دیگر از موردها به کارگیری از این فلز در لایه آینه‌های تلسکوپ‌های نجومی است .

تولیدکننده پروفیل و مقاطع میلگردی

متالوژی  میلگرد:

میلگرد به ملازم درصد پاره ای سیلیس , روی منگنز , منیزیم , مس و یا این که لیتیوم , آلیاژهای مقاومی در قبال فرسودگی , و تماس گرفتن را تشکیل میدهد که برای بسته بندی , ظروف , کالاهای الکتریکی , مصالح ساختمانی , هوا دور و بر و ماشین سازی به عمل میرود .

شیمیایی میلگرد :

میلگرد برای تنظیم گونه های عایق و تحت عنوان یک رسانای عالی گرمایی , در تنظیم وسایل آشپزخانه به فعالیت می‌رود . میلگرد پس از مس , دو‌مین عنصر رسانای جریان الکتریکی است و به دلیل تولید خطوط دوچندان قدرتمند الکتریکی , از آن برای تنظیم سیم های انتقال ولتاژ بالای جریان به کار گیری می شود . بوکسیت ها در تنظیم سیمان و ماده اثبات رنگ کاری به عمل می‌روند و همینطور از پودر اکسید میلگرد به طور کانی بوکسیت , برای تهیه و تنظیم سولفات میلگرد و آلومینات سدیم در تصفیه آب به کار گیری می شود . از سولفات آلومین هم در صنعت های کاغذسازی و پارچه بافی به کارگیری می شود .

بازیافت میلگرد

میلگرد کاملا قابل بازیافت ( ۹۰ % ) است و ۹۵ درصد هم امکان ذخیره انرژی دارااست . قراضه میلگرد در بازار جهانی موضوع خرید و فروش قرار میگیرد . قراضه های میلگرد به طورگسترده به ذوب کنندگان میلگرد ثانویه فروخته می شود . این شیوه نیز به مراقبت و تندرست محفظه زیست یاری می نماید و نیز از لحاظ تجاری مقرون به صرفه است ; چراکه در هزینه ذوب و ایجاد میلگرد از لحاظ مصرف انرژی صرفه جویی می شود .

صنعت اتوبار
الف – خودرو ها

مزایای کاربرد میلگرد در ماشین

امروزه با وجود رقابتهای جهانی و ارتقا رابطه محیطی , ایجاد کنندگان خودرو با رقابتهای جدیدی مواجه گردیده اند , تولیدها آن‌ها بایستی آلودگی کمتری تولید نماید . و به آسانی مجدداً وارد چرخه اتومبیل ها بشود , فارغ از این که امنیت و راحتی آن کاهش یابد , کارآیی اتومبیل ( ایجاد ) بالا رود و هزینه سرازیر کاهش یابد . هر ۱۰۰ کیلو گرم کاهش وزن , سبب ساز می شود که ۰٫۶ لیتر در ۱۰۰ کیلو متر , سوخت مصرفی کاهش یابد . گاز کمتری از اگزوز خودرو بیرون شود و هزینه کاهش مییابد . آلومینیم یک استدلال با اهمیت برای کاهش وزن است . این کاهش وزن سبب ارتقا منفعت است.

منبع: شکوهیان