WIRE MESH چگونه ساخته می شود

سیم مش چیست؟

مش سیم نوعی صفحه نمایش فلزی متشکل از ردیف های موازی و ستون های متقاطع سیم است. اگرچه از لحاظ ظاهری و کاربردهای آنها مشابه است ، اما ورق فلز سوراخ دار و ورق فلز منبسط شده از انواع مش سیم نیستند. شبکه های سیم تقریباً بدون محدودیت از اشکال و اندازه ها ، و تنوع زیادی از مواد و آلیاژهای فلزی دارند.WIRE MESH چگونه ساخته می شود

ورق آلومینیوم ۰.۷ اراک 

سیم مش چگونه ساخته می شود؟

سیمهای متقاطع به طور معمول با جوشکاری یا بافندگی بهم متصل می شوند – دو نوع از رایج ترین مشهای سیم. سیم جامد مورد استفاده معمولاً با پایین کشیدن تدریجی فلز در یک سری قالبهای گرد تا رسیدن به قطر مورد نظر ساخته می شود.

دو نوع مش مشبک وجود دارد:

مش سیم جوش داده شده دارای ردیف ها و ستون هایی از سیم های موازی است که در تقاطع با هم جوش داده می شوند. وقتی سیم به اندازه دلخواه کشیده شد ، درون دستگاهی تغذیه می شود که در تقاطع آنها چندین ردیف سیم را بهم جوش می دهد.

صفحه آلومینیومی – پایه اصلی در روز شکرگذاری

همانطور که شبکه از طریق دستگاه تغذیه می شود ، به طور همزمان یک خط موازی از جوش در محل اتصال خطوط عمود ایجاد می شود. تقاطع بعدی سیمها سپس از طریق دستگاه جوش داده شده تغذیه می شود و این روند ادامه می یابد و هر ردیف سیمها را بهم متصل می کند. این دستگاه به طور معمول سیم ها را با استفاده از مقاومت الکتریکی به عنوان منبع گرما جوش می دهد. اگرچه می توان از روش های جوشکاری دیگری استفاده کرد ، این روش معمولاً به صرفه ترین است. هنگامی که مش به طول دلخواه رسید ، توسط یک برش برش داده می شود و در نتیجه یک ورق مش سیم جوش داده شده صاف و سخت ایجاد می شود.WIRE MESH چگونه ساخته می شود

مش سیم بافته شده

مش سیم بافته شده دارای مجموعه ای از سیم های متقاطع ، مشابه پارچه بافته شده است. به طور معمول ، سیمها روی سیمهای عمود و زیر آن تولید می شوند و یک ورق پایدار تولید می کنند. این الگو به عنوان “مش بافت ساده” شناخته می شود. برای برنامه هایی که به یک ورق انعطاف پذیرتر نیاز دارند ، می توان از “Twill Weave” استفاده کرد.

این شامل سیمی است که روی 2 سیم عمود بافته می شود ، سپس زیر مجموعه بعدی 2 سیم عمود و غیره بافته می شود. مش سیم بافته شده هیچ جوشکاری روی آنها ندارد. در عوض ، آنها به ماشینی شبیه دستگاه بافندگی تغذیه می شوند که سیم مستقیم را از طریق الگوی بافت انتخاب شده تغذیه می کند. سپس سیم ها به حالت معکوس خم می شوند و سیم مستقیم بعدی از طریق الگوی تغذیه می شود. دستگاه این فرآیند را تا رسیدن به ابعاد مورد نظر ادامه می دهد و سپس ورق مش سیم ساخته شده را به اندازه دلخواه برش می دهد.WIRE MESH چگونه ساخته می شود

نگاهی به کشورهای برتر تولید کننده فولاد در جهان

برنامه های کاربردی

مش سیم جوش داده شده و مش سیم بافته شده در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. چندین استفاده شامل:

 1. نرده ها
 2. صاف كننده ها
 3. گریل
 4. موانع ایمنی ماشین آلات و تجهیزات
 5. آرماتور بتن
 6. قفسه ها
 7. قفس
برنامه های لوله کشی به چه معناست؟
برنامه های لوله چیست؟ (به روز رسانی ویدئو)

تعداد برنامه در مورد محصولات لوله مربوط به ضخامت دیواره روی لوله است: هرچه تعداد افزایش می یابد ، ضخامت دیواره ضخیم تر می شود. همچنین ، در حالی که تعداد برنامه می تواند در لوله های مختلف اندازه یکسان باشد ، ضخامت دیواره واقعی متفاوت خواهد بود. در اینجا چند مثال آورده شده است:

 1. اندازه لوله 1.000 ”برنامه 40 – ضخامت واقعی دیواره 0.133” است
 2. اندازه لوله 2.000 اینچ برنامه 40 – ضخامت واقعی دیواره 0.154 “است
 3. اندازه لوله 1.000 ”برنامه 80 – ضخامت دیواره واقعی 0.179” است
 4. اندازه لوله 2.000 ”جدول 80 – ضخامت دیواره واقعی 0.218” است

آنچه در اینجا می توانیم ببینیم این است که تعداد برنامه اندازه دیواره را افزایش می دهد و ضخامت دیواره بر اساس اندازه اسمی لوله (NPS) تغییر می کند.

بهترین راه برای مشاهده رابطه بین اندازه لوله ، برنامه ها و ضخامت دیواره ، مراجعه ساده به یک نمودار تبدیل است (در زیر): چندین شماره برنامه در لوله استفاده می شود ، مانند برنامه: 5 ، 5S ، 10 ، 20 ، 30 ، 40 ، 60 ، 80 ، 100 ، 120 ، 140 ، 160 ، STD ، XS و XXS. متداول ترین موارد استفاده شده ، جدول 40 و 80 است.WIRE MESH چگونه ساخته می شود

هر آنچه در مورد لوله های بدون درز باید بدانید

اندازه اسمی لوله یا NPS به چه معناست؟

اندازه NPS نمایانگر قطر داخلی تقریبی لوله است (نه در خارج). اگر شماره برنامه در اندازه تنظیم شده تغییر کند ، بر قطر داخلی (ID) تأثیر می گذارد اما بر قطر خارج (OD) تأثیر نمی گذارد. در سال 1927 انجمن استاندارد آمریكا جایگزینی اندازه لوله های آهنی (IPS) را كه قبلاً مورد استفاده قرار می گرفت ، با جایگزینی لوله های اسمی (NPS) جایگزین كرد. این استاندارد آمریکای شمالی در لوله ها برای فشار و دمای بالا یا پایین استفاده می شود. مثال: تمام لوله ها با استفاده از NPS و شماره برنامه مشخص شده اند. این شماره برنامه است که قطر تقریبی داخل را تعیین می کند.