سازه های فولادی

کاربرد تیرهای مختلف سازه ای فولادی:

فولاد سازه ای ماده ای کاملاً متنوع است که می توانم آن را به هر شکلی درآورم. تیرهای فولادی سازه ای قالب و یا به صورت سازه های طولانی به نام تیرهای فولادی ساختاری ساخته می شوند. این تیرها موارد ساختاری پشتیبانی هستند که در یک منطقه قرار دارند و برای تحمل بار طراحی شده اند. تیرها و کانال های فولادی سازه ای سازه های مختلف چارچوب های فولادی سازه ای هستند. طیف گسترده ای از تیرها ، کانال ها ، زاویه ها و غیره در اشکال ، اندازه ها و اهداف مختلف موجود است. بسته به شکل ظاهری تیرهای فولادی سازه ای ، از آنها به عنوان تیرهای I-Beam ، H-Beam ، C-Beam ، HSS ، Angled و غیره نام برده می شود.سازه های فولادی

تیر ها

ورق آلومینیوم ۱.۲۵ میل

پرتوهای I معمولاً بیشترین تیرهای دیده شده و مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجا که این تیرها قوی هستند ، از آنها برای ایجاد اتاق های بزرگ و بزرگ با حداقل کانال های پشتیبانی استفاده می شود. هنگامی که یک خانه دوباره توسعه می یابد ، از این تیرها برای جایگزینی کانال های ساختاری قدیمی استفاده می شود. غیر از پشتیبانی از ساخت و سازهای تجاری و مسکونی ، پرتوهای I همچنین برای ساخت قاب هایی برای راه های واگن برقی ، آسانسور ، تختخواب های تریلر و تریلی و غیره استفاده می شود. تیرهای H شکل دارای دیواره ها و فلنج های ضخیم تر هستند و برای ساخت میزانسن ها ، سکوها و پل ها استفاده می شوند ، و ساخت و سازهای معمولی تیرهای فلنج پهن W شکل معمولاً در ساخت و سازهای مسکونی دیده می شوند. این تیرهای مقطعی در حمل بار پیچشی یا پیچشی ناکارآمد هستند. از این رو ، آنها فقط برای پشتیبانی مستقیم عمودی یا افقی استفاده می شوند.

تفاوت بین برنامه 40 و برنامه 80 لوله

بخش ساختاری توخالی (HSS)

این تیرهای توخالی ، دیواره ضخیم و لوله ای معمولاً به اشکال مستطیل ، مربع یا دایره دیده می شوند. این بخشها برای بارگیری در چند جهت استفاده می شوند. مقاطع توخالی به طور گسترده در همه زمینه ها استفاده می شود. از ارزش زیبایی شناختی بالایی برخوردارند ، به همین دلیل از آنها برای ساختن ساختمانها و سالنهای زیبا استفاده می شود. آنها هر دو به عنوان تیرهای پشتیبانی و نمای تزئینی برای ساختمان ها کار می کنند. از وزن کم ، محیط زیست ، بدون خوردگی و توخالی ، از HSS مدور برای ساخت برج های بلند استفاده می شود. بسیاری از پل های جاده ای و راه آهن در سراسر جهان از یک یا چند مورد از این بخشها تشکیل شده است. سطوح مسطح مقاطع ساختاری توخالی مستطیلی آنها را برای استفاده در اتصال و ساخت مناسب می کند. همچنین ، از بخشهای ساختاری توخالی غالباً به جای تیرها و ستونها در ساخت و سازهای ساده مسکونی استفاده می شود.سازه های فولادی

تیرآهن 14مزیت و کاربردها

کانال ساختاری

کانالهای سازه ای به عنوان پرتو C شکل یا کانال فلنج موازی نیز شناخته می شوند. کانالهای سازه ای بیشتر در ساخت و سازهای تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. از این کانالها به عنوان تیر یا ستون به تنهایی استفاده نمی شود زیرا محور خمشی آنها بر روی عرض فلنج ها متمرکز نیست. از این رو ، آنها نمی توانند بارهای سنگین را تحمل کنند. تیرهای C مقاومت کمی در برابر پیچش دارند و در صورت وارد آمدن بارهای زیاد به آنها می توانند پیچ خورده باشند. دو بخش C شکل بهم جوش داده شده اند تا مانند یک تیر I شکل به طور موثر کار کنند.سازه های فولادی

چندین تیرآهن ، کانال و بخش ساختاری فولادی دیگر با عرض ، اندازه و اشکال مختلف در این نوع طبقه بندی شده اند. مقاطع مسطح ، میله ها ، زاویه ها و … همه نمونه هایی از این موارد هستند. برای اینکه بدانید کدام تیرها می توانند بهترین نیازهای ساختاری شما را داشته باشند ، امروز قرار ملاقات با سازندگان حرفه ای سازه های فلزی ما را رزرو کنید.

تیرهای فولادی H و I چه کاربردهای متفاوتی دارند؟

  1. تیرهای فولادی یک ماده اصلی در هر پروژه ساختمانی است. آنها معمولاً به عنوان قطعات طولانی از فولاد توصیف می شوند. در فیلیپین ، بسته به اندازه گیری قطعات مختلف آن ، هنوز هم می توان آن را طبقه بندی کرد. بخاطر داشته باشید که به قسمتهای افقی آن فلنج و به قسمت عمودی وب گفته می شود. فلنج ها برای مقاومت در برابر هر نوع خم شدن وجود دارد ، در حالی که وب نیروی برشی وارد شده به آن را جذب می کند.
  2. اگر دارای فلنج هایی باشد که از بیرون نازک و از داخل ضخیم تر باشند ، به عنوان پرتو I شناخته می شود ، در حالی که اگر فلنج های آن ضخامت ثابت داشته باشد ، به عنوان پرتو H شناخته می شود. اگرچه آنها عملاً یکسان هستند ، اما این تفاوت کم در فلنج ها ، کاربردهای اصلی آنها را بسیار متفاوت می کند.
  3. به خاطر داشته باشید که تیرهای فولادی بر خلاف صفحات فولادی در فیلیپین در ساخت های مختلف بسیار محبوب هستند. دو نوع تیرهای فولادی فوق الذکر بیشترین استفاده را دارند. با این گفته ، تفاوت در کاربردهای آنها مهم است. توجه داشته باشید که حتی اگر نسبتاً یکسان باشند ، طراحی آنها کاربردهای مختلفی را ایجاد می کند.

در زیر لیستی از کاربردهای مختلف تیرهای فولادی آورده شده است!

پرتوهای H برای سیستم عامل ها

  1. تفاوت اصلی بین تیرهای H و تیرهای I این است که تیرهای H دارای دیواره ها و فلنج های ضخیم تری هستند و این امر باعث ایجاد ایده آل تر در ساخت سکوهایی با اندازه های مختلف می شود. فلنج های ضخیم تر آن را قوی تر کرده و قادر به تحمل مقادیر بیشتری از وزن است. تیرهای H در درجه اول برای سکوهایی استفاده می شوند که باید بتوانند بارهای سنگین تری را تحمل کنند.
  2. به کاربردهایی مانند طبقه میانی یک آسمان خراش یا طبقه بالای انبار فکر کنید. اگرچه هنوز هم می توان از آن برای ساختمانهایی استفاده کرد که برای نگهداری بارهای کمتر از حد معمول طراحی شده اند ، اما ممکن است وزن پرتو مسئله ساز شود. برای این برنامه ها  پرتوهای I بیشترین انتخاب را دارند. در پایان روز ، انتخاب بین پرتو H یا I برای سیستم عامل ها بسیار به پیمانکار بستگی دارد.سازه های فولادی

پرتوهای H برای پل ها

من برای ساختمانهای تجاری معمولی تیر می زنم:

WIRE MESH چگونه ساخته می شود

من برای برنامه های سبک پرتو می کنم

تیرآهن I تیرآهن فولادی ایده آل برای مواردی است که به یک ماده تحمل بار سبک نیاز دارند. اغلب اوقات از آنها برای ساخت قاب هایی برای راه های واگن برقی ، آسانسور ، تریلر و حتی تخت کامیون استفاده می شود. این پروژه ها به دامنه وسیع تر و قدرت بیشتری که پرتو H فراهم می کند نیاز ندارند. در عوض ، آنها بر روی یک ماده سبک تر ، تا حدی کوتاه تر تمرکز می کنند که می تواند یک ماده تحمل وزن نسبتاً مشابه را به یک ناحیه دقیق تر و کوچکتر وارد کند.

تیرهای H معمولاً بلند و عریض ساخته می شوند زیرا بیشتر کاربردهای آن نیاز به پوشش مساحت بیشتری دارد. از طرف دیگر ، پرتوهای I را می توان به بخشهای کوچکتر تولید کرد ، و آنها را به پرتو ترجیحی این کاربردهای کوچکتر تبدیل می کند.

تیرهای H برای ساخت کشتی و اسکله

  1. اسکله های Oceanside برای اینکه بتوانند به عنوان یک مرکز لجستیک عمل کنند ، به یک پایه نسبتاً قوی نیاز دارند. تیرهای H چارچوب سازه ای کاملی برای این سازه ها هستند. دامنه وسیع تری دارد و آن را برای این امکانات ذخیره سازی تا حدودی خارج از کشور ایده آل می کند.
  2. کشتی های باری بزرگ که باید آنقدر قوی باشند که بتوانند وزن زیادی را از طریق اقیانوس ها و دریاها تحمل کنند نیز همین است. به دلیل وزنی که پرتوهای H می توانند تحمل کنند ، آنها یکی از محبوب ترین گزینه ها برای چنین مواردی هستند.
  3. تیرهای I را می توان برای کشتی های باری نیز استفاده کرد ، با این حال ، آنها بیشتر از یک کاربرد ساختاری برای عرشه استفاده می کنند به جای منطقه ای که بار در آن قرار می گیرد.سازه های فولادی