سوپر فولاد چیست؟

فولاد یک آلیاژ آهن غالب است که دارای طیف گسترده ای از کاربردهای پیشرفته صنعتی از جمله مهندسی عمران ، هواپیماها و ساخت خودرو است. از آنجا که فولاد نقشی اساسی در پیشرفت تمدن مدرن دارد ، مهندسان و دانشمندان مواد به طور مداوم به دنبال راه های ابتکاری برای توسعه “فوق العاده فولاد” حتی قوی تر هستند. شاخص های یک تامین کننده فولاد این هدف از ایجاد آلیاژ آهن بسیار مقاوم و مقاوم ، دارای وزن سبک ، شکل دهی آسان و مقرون به صرفه دستیابی به آن دشوار است. در تلاش برای بهبود موادی مانند فولاد ، محققان به طور حتم نقاط ضعف جدیدی را نیز کشف می کنند که این امر باعث شده است که راهی به سوی یک فولاد فوق العاده ایمن و قوی تر به یک تلاش جذاب در سراسر جهان تبدیل شود.سوپر فولاد چیست

سوپر فولاد چیست

تاریخچه توسعه فولاد فوق العاده

تاریخچه توسعه فوق العاده فولاد شاهد بوده است که مهندسان و دانشمندان بین المللی مواد سعی در غنی سازی فولاد از طریق آزمایش و خطاهای بی پایان دارند. تنها در دهه ۱۹۷۰ بود که اولین تیم فوق العاده فولاد ایجاد شد که تیمی از مخترعین در روسیه شوروی آلومینیوم را به فولاد اضافه کردند.به محض اینکه محققان شوروی دریافتند که می توانند با افزودن آلومینیوم به مخلوط ، فولاد را تقویت کنند ، کاستی های محصول را نیز یافتند. قیمت پروفیل ساختمانی در تهران در حالی که آلیاژ آلومینیوم و فولاد که به تازگی ایجاد شده بود بسیار سبک و محکم بود ، اما بسیار شکننده بود. حتی اگر نیروی محضری که برای شکستن آن لازم بود اعمال شود ، باید قدرتمند باشد ، فولاد هنوز شکسته می شود تا خم شود.خوشبختانه محققان به سرعت متوجه علت این مسئله شدند. این شکنندگی نتیجه همجوشی اتمهای آلومینیوم و آهن بود که گهگاه در هنگام ایجاد آلیاژ فولاد آلومینیوم اتفاق می افتد. محصول این همجوشی ، یک ساختار کریستالی جامد معروف به آلیاژ فولاد B2 ، حاوی ناگت ها و رگه هایی است که آن را مستحکم و در عین حال شکننده می کند.این امر خواستار تحقیق بیشتر در مورد راه حل هایی بود که امکان خم شدن فوق العاده فولاد جدید را فراهم کند.

تقویت آلیاژ فولاد آلومینیوم

یکی از پاسخ ها توسط تیمی از دانشمندان مواد در دانشگاه علم و صنعت پوهانگ کره جنوبی ارائه شد که راه حلی برای آلیاژ شکننده B2 در قالب یک فولاد سبک ، انعطاف پذیر و فوق العاده قوی ابداع کردند.در سال ۲۰۱۵ ، پس از سالها تنظیم دقیق روشهای عملیات حرارتی و نورد فولاد به منظور کنترل تشکیل بلورهای B2 ، دانشمندان سعیکردند این ذرات ریز را از یکدیگر جدا کنند ، بنابراین به آلیاژ اطراف اجازه می دهد تا آنها را از خرد شدن عایق بندی کند. .آزمایش با افزودن درصد کمی نیکل همچنین نشان داد که این باعث می شود بلورها در دمای قابل توجهی بالاتر تشکیل شوند ،تجزیه و تحلیل ساختاری تیرآهن  که به نوبه خود کنترل بیشتری بر روی تشکیل B2 برای دانشمندان فراهم می کند.با این حال ، حتی با این پیشرفت ها ، آلیاژ جدید فولاد نیکل مسائل دیگری را ایجاد کرد.در تلاش برای کاهش این کاستی ها ، تیم کره جنوبی با استفاده از فولاد آلیاژی با تیتانیوم آزمایش کرد. تیتانیوم که به عنوان یکی از فراوانترین فلزات روی زمین شناخته می شود و بیشتر به دلیل کاربردهای آن در صنعت هوافضا شناخته می شود ، انتخاب مناسبی برای تیم بود. آنها کشف کردند که با افزودن اتم های تیتانیوم به آلیاژ فولاد آلومینیوم ، آنها می توانند به طور کامل از تشکیل ساختارهای بلوری در دمای بالاتر جلوگیری کنند. در نتیجه ، آلیاژ فولاد تیتانیوم به جای شکستن خم می شود ، بنابراین بزرگترین مانع خود را در ایجاد یک Super Steel حل می کند.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

جستجو برای فولاد فوق العاده ادامه دارد

با این وجود ناقص ، مطالعات انجام شده در دانشگاه پوهانگ زمینه را برای سایر مخترعان فراهم کرده است تا به دنبال روش های جدیدی برای ایجاد آلیاژهای فولاد فوق العاده قوی باشند. به تازگی ، هنگامی که تیمی از محققان دانشگاه هنگ کنگ به یک نقطه عطف در پروژه Super Steel خود رسیدند ،قیمت پروفیل ۸ در مشهد  ما شاهد پیشرفت مهمی در توسعه فولاد فوق العاده مقاوم بودیم. مهندسان موفق شدند با استفاده از روش تغییر شکل یافته و تقسیم شده مقاومت در برابر شکست فوق العاده فولاد جدید خود را به طور قابل توجهی بهبود بخشند.با پویا ماندن میدان ، ما از دیدن آلیاژهای فولادی همیشه قوی تر هیجان زده خواهیم شد.در حالی که Iron & Metal Texas نمی تواند تمام موانع ایجاد یک فولاد فوق العاده را حل کند ، ما یک موجودی بزرگ از فولاد Prime و Less-Than-Prime (LTP) داریم. ما خدمات تحویل همان روز یا روز بعد را برای سفارشات بیش از ۴۰۰ دلار و همچنین قیمت تیرآهن استوک در مشهد خدمات سفارشی بر اساس سفارش را بصورت رایگان ارائه می دهیم. همین امروز درخواست قیمت دهید و یکی از کارشناسان فولاد ما خوشحال خواهد شد که به شما کمک می کند نوع مناسب لوله های فولادی یا صفحات را پیدا کنید.