قیمت تیرآهن ۳۲ در تهران

تیراهن از جمله المان های اصلی در بناگذاری و احداث ساختمان است که استاندارد های متنوعی به بازار عرضه می گردد از فلز تیراهن در ساخت انواع. قیمت تیرآهن ۳۲ در تهران

ساختمان های بزرگ صنعتی

مورد استفاده قرار می گیرد .

نکته : مزیتی که قیمت تیرآهن در تهران  دارد این است که در آینده اگر صاحب ساختمان یا معمار قرار بازسازی  گسترش ساختمان خود را داشت می تواند سازه را  گسترش دهد و در صرفه جویی هزینه در مصالح ساختمان یک گامی موثر داشته باشد.

انواع استاندراد تیرآهن آهن رسان

تیراهن در انواع و استاندارهای مختلفی تولید و به بازار عرضه میگردد که از جمله این استاندارد های می توان به :

 1. استاندارد ایران و اروپا
 2. استاندارد چین و روسیه
 3. استاندارد تیراهن هاش و یا بال پهن

اشاره کرد.قیمت تیرآهن ۳۲ در تهران

۳ سایز از تیرآهن که از جمله پرکاربردترین نوع تیرآهن است می توان به :

 1. تیراهن ساز ۱۴
 2. تیراهن سایز ۱۶
 3. تیراهن سایز ۱۸

اشاره کرد .

ازجمله کارخانه جات معتبر داخلی که در تولید انواع محصولات فولادی از جمله تیراهن فعال هستند می توان به :

 1. کارخانه ذوب آهن اصفهان
 2. کارخانه فولاد مبارکه
 3. کارخانه فایکو
 4. کارخانه اهواز
 5. کارخانه کرمانشاه
 6. کارخانه آریان فولاد
 7. کارخانه ایلام

و اشاره کرد .

تیرآهن

فلز تیر آهن یکی از مهم ترین و پایه ترین  پروفیل های مورد استفاده در صنعت ساخت ساز های صنعتی و ساختمانی می باشد،  و کاربرد عمده و اساسی  آن تحمل کردن نیروهای  تنشی و فشارهای وارد شده بر سازه می باشد که این تنش ها و نیروها تولید شده حاصل از نیروهای برشی و لنگر خمشی به وجود آمده می باشد .قیمت تیرآهن ۳۲ در تهران

تفاوت تیرآهن و هاش

در وب سایت آهن رسان  قیمت تیرآهن بال پهن قیمت تیرآهن هاش قیمت تیرآهن ۴۰ قیمت ipb 400 قیمت تیرآهن ۳۰۰ مشخصات تیرآهن هاش قیمت هاش ۲۸ قیمت آهن کیلویی قیمت هاش قیمت میلگرد سایز ۸ قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت قوطی آهن قیمت تیر آهن ۱۶ قیمت آهن ۱ کانال قیمت لحظه ای میلگرد یه نشانی www.ahanresan.ir قیمت پروفیل آهن پرایس قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت آهن کیلویی قیمت روز تیرآهن اصفهان قیمت قوطی آهن قیمت روز آهن ۱۴ اصفهان قیمت تیر آهن ۱۶ قیمت تیرآهن اهواز در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است .

نورد کاری چیست

نوردکاری یا به اصطلاح ROLLING  روشی کارآمد و سبکی جدید برای فرم دهی به برخی مواد می باشد ، به منظور شکل دهی به ورق های فلزی که توسط دستگاه های نورد کاری صورت می پذیرد .

روش نورد سرد :

این روش به دلیل افزایش استحکام به روق ها در فلزات به کار برده می شود .  کاربرد اصلی  نورد سرد کاهش ضخامت ورق های  تحت فشار بسیار بالا می باشد و  در نتیجه حذف نقطه تسلیم در تولید فلزات .قیمت تیرآهن ۳۲ در تهران

نقطه تسلیم چیست :

این فرآیند شرایطی به وجود می آورد که سبب  تغییر شکل ناهمگون یا  نامساوی در شکل دادن به فلز به ویژه در خاصیت کششی فلزات در نقطه عمیق می شود .

مزایای نورد سرد :  ۱. فرآیند روغن کاری راحت تر صورت می پذیرد .  ۲. در صورت  کمبود سرما پرداخت های سطحی مورد نیاز فلزات  بهتر انجام  می گیرد . ۳. فرآیند اکسیداسیون کمتری در طول زمان پدید می آید .

موارد استفاده  نورد سرد :  صنایع خودرو سازی / تجهیزات خانگی و ساخت وساز  / دستگاه های الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد .

اصطلاح جان تیر آهن به چه معناست

زمانی که به تیرآهن نگاه می کنیم دو ورق که به صورت افقی در بالا و پایین تیرآهن  قرار گرفته اند که  بال تیرآهن نام گذاری می شوند و حد فاصل بین این دو مقطع  یک ورق که ضخامت بالایی هم دارد بصورت عمودی قرار گرفته است  که آن را جان تیر آهن نام گذاری کرده اند.  قیمت تیرآهن ۳۲ در تهران

استاندارد های تیرآهن شامل موارد زیر می شود

 1. استاندارد IPE : (ارتفاع ۶۰۰ تا ۸۰ میلیمتر و عرض آن ها بین ۴۲تا ۲۱۵ میلیمتر) این فلز وارداتی می باشد و کشور های چین و روسیه وارد کننده این محصول می باشند . این سبک تیرآهن ها به تیرآهن های نیم پهن یا سبک هم یاد می شوند و ضخامت جان آن ها کم تر می باشد .
 2. استاندارد INP: سبک تولید این فلز دارای یک شیب ملایم در ضخامت بال های خود می باشند ، و فرآیند تکمیل شدن این فلز با ضخیم تر شدن در انتها کامل  می شود . استاندارد تیرآهن (I) ضخامت بال های  آن با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش می یابد. این سبک تیرآهن به نوع اروپایی نیز در بازار یاد می شوند که در ساخت ستون ها و خرپاها مورد استفاده  قرار می گیرند .
 3. استاندارد  IPB: یا به اصطلاح تیرآهن (هاش ) H  این سبک تیرآهن ها که تیرآهن های عریض نیز نامیده می شوند که در آن ها طول بال ها نسبت به تیرآهن های IPE افزایش یافته  پیدا می کند . ودر بازار معروف به تیربال پهن یا هاش نام برده می شود . تیرآهن های این  استاندارد در صنعت پل سازی ، برج سازی ، صنایع مشابه این موارد مورد استفاده قرار می گیرد به سبب مقاومت بالایی که برخوردار می باشد .قیمت تیرآهن ۳۲ در تهران