بوکسیت تا فولاد

تبدیل ورق به فولاد :
ورق فولادی فرآیند بایر , ایجاد صنعتی فولاد اکسید از سنگ معدن ورق است . این فرآیند را کارل بایر ابداع شد . امروزه شیوه بایر مهم‌ترین طریق صنعتی ساخت فولادی است .

ورق رنگی فولاد مبارکه ۰.۴ میل سفید یخچالی 

ورق مهم‌ترین سنگ معدن فولاد است که مشتمل بر درصد متعددی فولادی و مابقی دربرگیرنده سیلیس , اکسیدهای آهن و تیتانیوم دی اکسید است . کاربرد ورق فولاد به مراد خالص سازی فولادی در‌این طرز از محلول سدیم هیدروکسید برای شستن سنگ ورق استعمال میگردد . این کار فولادی را به فولاد هیدروکسید تبدیل می‌نماید که در سدیم هیدروکسید محلول است .

بازیافت فولاد روشی مضاعف خوب برای کاهش بعضی خطاها ناشی از ساخت فولاد است .

فرآورده­ های فولادی که از رویه بازیافت نتایج نمی­شوند در دو سطح ایجاد می­شوند

تصفیه : ورق از تصفیه سنگ قرمز رنگ به دست می­آید و پودر سفیدی به اسم آلومین نتایج می­شود

ساخت : با ذوب آلومین فولاد ایجاد می­شود

بازیافت فولاد بصرفه خیس از ساخت تازه آن است چون ماده ناپخته کمتری مصرف و آلودگی کمتری تولید می­شود .

فولاد اولین بار از کاهش ALCL3 توسط ی سدیم در قرن 19 به دست آمد .

فرآیند روند هال در ساخت فولاد :
بعداز استخراج سنگ معدن ورق آن را به یاری نتیجه سوزآور ( NaOH ) خالص سازی می نمایند . Fe2O3 و SiO2 که ناخالصی های ورق می باشند , در NaOH حل میگردند . آنگاه در سلول ویژه ای فولادیی خالص را در کریولیت مذاب حل کرده و در دمای 960°c به طریق مذاب در میاورند .

در دستگاه تنظیم فولاد , کالا دیواره و کف دستگاه از مال گرافیت بوده و از آن‌جا که به قطب منفی باتری وصل است کاتد میباشد . نیز چنین تیغه های گرافیتی بر بالای دستگاه نقش آند را داشته و به قطب مثبت باتری متصل اند .

اثر تصفیه ورق بر محفظه زیست :
برای تصفیه ورق آن را آسیاب و در مخزنی با آب داغ و ماده­ای شیمیایی به اسم فیض سوزآور ترکیب می­کنند . نتیجه سوزآور آلومین جان دار در ورق را حل می­کند و مواد دیگر یعنی آهن , خاک رس و شن را در ته مخزن به طور گل قرمزرنگی باقی می­گذارد . آب محتوی فایده سوزآور و آلومین از بالای مخزن از روش لوله بیرون می­شود .

تلرانس ورق فولاددر کارخانه­ های فولاد توسعه یافته فایده سوزآور بازیافتی مجدد مصرف می­شود , گل­های قرمز رنگ در پشت سدهای مخصوصی انبار می­شوند تا کم آب شوند ابعاد از آن‌ها برای مالامال کردن زمین­های معادن سابق به کار گیری می­کنند . ولی در کارخانه­ های کهن ­تر فولاد ­سازی گل­های قرمز رنگ هنوز نیز دربردارنده منفعت سوزآورند و می بایست در پشت این سدها که دارنده جدار ضخیمی از خاک رس می باشند انبار شوند در غیر این رخ احتمال دارد به آب­های زیرزمینی نشت و رودخانه ­ها را کثیف نمایند .

بایستی اعتنا داشت که فولاد بازیافتی , پیش از این تصفیه شده پس هیچ فیض سوزآور خطرناکی به کارگیری نشده و هیچ گل قرمزی نیز ایجاد نمیشود .

تاثیر ذوب فولاد بر دور و بر زیست :
در قبلی بیشترین تلاشها در مورد در دست گرفتن زیست محیطی صنعت فولاد , قالب ورق در فرآیند ساخت مرتبط با در دست گرفتن فلوئورید خروجی بوده است . امروزه تکنولوژی کهن به خیر شناخته شده‌است و هم اکنون اکثر تلاشها مرتبط با در دست گرفتن بقیه مواد خروجی است . کاربرد درب فولادی لجن‌های باقی مانده از سلول‌ها و باقی مانده بوکیست ( گل قرمز رنگ ) مهم‌ترین و وسیع ترین حجم باطله‌های جامد را تشکیل می دهند .

ضایعات ورق فولادپژوهش ها اکثری برای استخراج آهن , تیتانیوم , کروم , وانادیوم و فولاد از گل انجام گرفته است , که هیچ یک به سطح عملیاتی و اجرایی نرسیده اند . پروسه ساخت فولاد در فرآیند متعدد , انقطاع از تخریب محفظه زیست , عیوب شایع ورق خطر ابتلا به بیماریهای خطرناک را برای کارمندان این صنعت به ملازم دارااست . خودرو آلات ورق فولاد به کارگیری باطله های روند ایجاد فولاد در صنعت های گوناگون و بازیافت آلومینیم که خویش باعث حذف باطله ها , کاهش انرژی مصرفی , عیوب سطحی ورق فولاد نگهداری منابع اول , کاهش به کار گیری از زمینها , کاهش آلودگی ها و… می شود .

در